28/12/2014
Gdy okazuje się, że Hania nie może sobie poradzić z przygotowaniem planu wycieczki wakacyjnej, postanawia wybrać się do szkoły ponadgimnazjalnej, w której jest kierunek technik organizacji turystyki.
Tymczasem Janek zafascynowany energią naturalną i odnawialną decyduje się spróbować sił w tej specjalności.

W Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, Hania trafia na zajęcia z organizacji turystyki i dowiaduje się, że sam plan wycieczki, to dopiero początek. Technik organizacji turystyki ma dużo więcej obowiązków, a efektem jego pracy bywają grube skoroszyty pełne faktur i sprawozdań. W tej samej szkole Hania przygląda się również zajęciom na kierunku technik hotelarstwa i bierze udział w praktykach szkolnych w jednym z miejscowych hoteli.

W Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, w województwie wielkopolskim, Janek zaczyna zajęcia na kierunku technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej od ucięcia rurki i przyspawania jej do grzejnika, konstruowanego przez uczniów. Poznaje też zasady działania kolektora słonecznego. W sąsiedniej pracowni mają lekcje przyszli technicy mechatronicy. To niezwykle nowoczesny kierunek, obejmujący m. in. mechanikę, pneumatykę i elektronikę.
Chłopiec dowiaduje się, że po tym technikum bardzo łatwo znaleźć pracę.

Poniżej znajdują się adresy wszystkich szkół w Polsce, w których kształci się w zawodach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik obsługi turystycznej.

Lista szkół kształcących w kierunku TECHNIK URZĄDZEŃ i SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

Lista szkół kształcących w kierunku TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

Lista szkół kształcących w kierunku TECHNIK HOTELARSTWA
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up