Nowy program dla gimnazjalistów w TVP ABC!

30/12/2014
Kim będę, jak dorosnę? Na takie pytanie tylko przedszkolaki odpowiadają bez zastanowienia. Im starsze dziecko, tym ma mniej sprecyzowane wyobrażenie o swojej zawodowej przyszłości. W wieku kilkunastu lat to pojęcie jest bardzo mgliste. A właśnie wtedy nadchodzi czas na pierwsze poważne decyzje. Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? 

Ani młody człowiek, ani jego najbliżsi nie są zorientowani, jakie zawody są poszukiwane, jaki kierunek kształcenia zapewni dziecku satysfakcjonującą pracę. Dla nich w tym momencie to nie ma znaczenia. Dlatego wielu młodych zdaje się na rady rodziców i wybiera szkołę, która jest najbliżej domu. Co piąty absolwent gimnazjum decyduje się na zasadniczą szkołę zawodową, 37 procent wybiera technikum, a prawie połowa uczniów stawia na liceum. 

Presja wynikająca z ambicji rodziny czy znajomych nierzadko zmusza młodzież do wyboru liceum, aby otworzyć sobie przepustkę na jakiekolwiek studia. A taką drogę na studia otwierają nie tylko licea. W technikach jest realizowany dokładnie taki sam program nauki ogólnych przedmiotów jak w liceum, a poza tym młodzież uczy się przedmiotów zawodowych, które rozwijają zainteresowania, a jednocześnie są bonusem na studiach. Absolwenci techników mają fach w ręku i otwartą drogę na wyższą uczelnię. 

Premiera w środę, 4.03 o godz. 21.15 w TVP ABC.
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up