31/12/2014
Hania kocha kwiaty i inne rośliny, Janek w wolnych chwilach lubi zajmować się modelarstwem lotniczym. Obydwoje chcieliby realizować swoje zainteresowania w dorosłym życiu, więc szukają ponadgimnazjalnych szkół, które mogłyby im w tym pomóc.

Hania postanawia sprawdzić, czy kierunek technik architektury krajobrazu jest tym, czego oczekuje. Wizytę w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu rozpoczyna od zajęć florystycznych. Przygląda się też lekcjom: geodezji, układania bukietów, uczy się projektowania ogrodów m.in. komputerowego. Bierze również udział w szkolnych praktykach w gospodarstwie ogrodniczym.

Janek odwiedza Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy, gdzie wraz z uczniami kierunków technik mechanik lotniczy i technik awionik odkrywa tajemnice samolotów. Próbuje też latać… na symulatorze. Podróż do Bydgoszczy kończymy w Wojskowych Zakładach Lotniczych, w których młodzież z ZSM nr 1 odbywa praktyki.

Poniżej znajdują się adresy wszystkich szkół w Polsce, w których kształci się: techników awioników, techników mechaników lotniczych i techników architektury krajobrazu.

Lista szkół kształcących w kierunku TECHNIK AWIONIK

Lista szkół kształcących w kierunku TECHNIK MECHANIK LOTNICZY

Lista szkół kształcących w kierunku TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up