VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SCRABBLE za NAMI

16/12/2014
Mikołajkowy Turniej Scrabble to cykliczna impreza, podczas której grają młodsi ze starszymi, bardziej doświadczeni z nowicjuszami. Uczeń z podstawówki może trafić na rundę z licealistą.
„Niezależnie od wieku młodzi uczestnicy turnieju, jak zwykle zaskoczyli nas swoją pomysłowością i strategicznym podejściem do rozgrywek” – mówi Miłosz Wrzałek, przedstawiciel Polskiej Federacji Scrabble oraz Sędzia Turnieju – „Zaprezentowali nadzwyczaj wysoki poziom umiejętności logicznego myślenia i – co najważniejsze – niezwykłą pasję. Widać było wzajemne wsparcie i opiekuńcze podejście starszych graczy.”
Ideą Turnieju jest przede wszystkim zapewnienie wszystkim uczestnikom dobrej zabawy w atmosferze Świąt. To impreza dla tych, którzy dopiero rozwijają swoją hobby, a także tych, którzy chcą swoim doświadczeniem podzielić się z mniej zaawansowanymi graczami.
Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju został Juliusz Czupryniak z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugie miejsce zajął Rafał Błaszkiewicz z tego samego liceum, a na trzecim miejscu uplasowała Hanna Góźdź z Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim.
Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano świąteczne upominki. Każdy gracz również otrzymał dyplom uczestnictwa. Następny turniej, współorganizowany przez program „Scrabble® w szkole” to XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble® w Kutnie, które odbędą się wiosną przyszłego roku.
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up