Trwa konkurs ekologiczny dla szkół

10/12/2014
Twórcy „Ekosfery” zapraszają szkoły podstawowe, gimnazja i wszelkie szkoły ponadgimnazjalne z całego kraju do udziału w konkursie „Ekosfera w moim mieście”, którego przedmiotem jest dalsze rozwijanie aplikacji, bo wciąż na mapie naszych miast jest wiele „zielonych miejsc” wartych zainteresowania, które jeszcze nie zostały publicznie odkryte i opisane.

Mogą to być miejsca, które są niezagospodarowane, zniszczone, zaniedbane, a posiadają potencjał do tego, aby stać się miejscami, które mają znaczenie dla lokalnego środowiska naturalnego lub mogą mieć wpływ na zwiększenie poziomu świadomości mieszkańców danej miejscowości na temat ekologii, zachowań proekologicznych i ich znaczenia dla jakości życia. Konkurs polega na: 

a. znalezieniu miejsca w swojej miejscowości, które może zostać potencjalnym POI. 

b. zaprojektowaniu nowego, przyjaznego miastu i środowisku naturalnemu, wyglądu potencjalnego POI. 

c. opisaniu, jakie znaczenie może mieć potencjalne POI dla lokalnego środowiska naturalnego, ochrony przyrody lub dla zwiększenia poziomu świadomości mieszkańców danej miejscowości na temat ekologii, zachowań proekologicznych i ich znaczenia dla jakości życia. 

Każdą szkołę, która zgłosi się do konkursu będzie reprezentować Szkolny Zespół Konkursowy. Szkoła, która jest zainteresowana uczestnictwem w konkursie powinna przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mailowy: ekosfera@drabina.org

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim satysfakcja, że zebrane przez uczniów informacje przyczynią się do ochrony ich „ekosfery”. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up