06/11/2014
Dwóch gimnazjalistów z Legionowa wysłało balon w kosmos. Było to możliwe dzięki niezwykłym zainteresowaniom Mateusza i Adama, a także datkom ludzi z całej Polski. Balon został wyposażony w zestaw kamer w przestrzeń, które umożliwią pierwszą w historii sesja naszej planety w 3D. To także realizacja marzenia niepełnosprawnego kolegi, który pragnął mieć swój kawałek kosmosu. 

Niezwykłe marzenie, ale także projekt gimnazjalistów naukowców zostało spełnione 26 października 2014 r. Zaprojektowana i zbudowania kapsuła wraz z kamerami do nagrywania materiałów 3D, a także z maskotką oraz listy dzieci do kosmitów wzniosła się na wysokość 35 kilometrów. Po kilku godzinach nagrań balon powrócił na ziemie. Efekty projektu będzie można obejrzeć już wkrótce, póki co są podawane czasochłonnej obróbce. 

Mateusza Zaremba i Adam Kita to gimnazjaliści z Legionowa, którzy maja nietypowe zainteresowania jak na swój wiek. Interesują się eksploatacją kosmosu, robotyką i projektowaniem urządzeń, a także współpracują z Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Prowadzili już pokazy z zakresu konstruowania makiet pojazdów kosmicznych, wykorzystania druku 3D oraz budowania robotów.
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up