CZWÓRKA NA ŻYWO Z CENTRUM NAUKI KOPERNIK

10/12/2013
Już 12 grudnia o godz. 19.00 radiowa Czwórka zaprasza na specjalną audycję „Cztery Gramy Nauki” prosto z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Dziennikarze wraz z zaproszonymi do programu ekspertami opowiedzą słuchaczom, jak na przestrzeni lat zmieniało się radio oraz zdradzą jego tajemnice. 

W specjalnym wydaniu audycji „Cztery: Gramy!” ,dwaj prowadzący: Filip Rudanacja i Duże Pe wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiają m.in. o pierwszych odbiornikach radiowych, a także o radiu cyfrowym i technologii DAB+, w której od niedawna nadaje Polskie Radio. Przy eksponatach wystawowych zaprezentowane zostaną nagrania radiowe, pochodzące m.in. z lat dwudziestych XX wieku, a także z czasów współczesnych. Ekipa Czwórki sprawdzi też, w jaki sposób można usłyszeć to, co przesyłane jest na falach eteru. Okazuje się, że słuchanie radia przez głośniki czy słuchawki nie jest jedyną możliwością. Eksperci z CNK opowiedzą, jak słuchać radia prosto z... płomieni lub bezpośrednio przez nasze ciała. 

Radiowa Czwórka zaprasza na dwugodzinną przygodę „Czterech: Gramów!” w Centrum Nauki Kopernik w najbliższy czwartek, 12 grudnia, w godz. 19.00-21.00.
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up