Polskie wersje ćwiczeń Khan Academy

09/09/2013
W tej zakładce znajdziecie filmy z ćwiczeniami przygotowanymi przez Khan Academy, które na język polski przetłumaczył Profesor Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Ciekawostki matematyczne czekają na Was TUTAJ, a jeżeli chcecie zobaczyć filmy dotyczące ASTRONOMII I KOSMOLOGII, czy BIOLOGII zaglądajcie do kategorii PRZYRODA

Khan Academy jest organizacją non-profit, której celem jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do światowej klasy edukacji wszędzie i każdemu. Wszystkie zasoby witryny są dostępne dla uczniów, studentów, nauczycieli, czy rodziców, którzy wracają do edukacji po latach, po prostu zawsze znajdzie dla siebie ciekawe tematy. 

W Polsce lokalizacją zasobów Khan Academy i wprowadzeniem „metody Khana” do polskiego systemu edukacji zajmuje się kilkudziesięcioosobowa grupa entuzjastów, której wsparcia merytorycznego i organizacyjnego udziela Centrum Fizyki Teoretycznej PAN w ramach programu „Nauka i społeczeństwo”. Do tej pory opatrzono polskimi napisami ponad 1200 filmów oraz wyprodukowano ponad 450 filmów KhanAcademy w języku polskim.
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up