Grechuta Festival 2013 - zachęcamy do zgłaszania się !

06/09/2013
W połowie września upływa termin zgłoszeń do udziału w konkursie na interpretacje piosenek Marka Grechuty podczas tegorocznego Grechuta Festival 2013. Festiwal jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym pamięci zmarłego 9 października 2006 r. piosenkarza i kompozytora Marka Grechuty. Odbędzie się w dniach 9-13 października. 

Konkurs ma charakter otwarty – tzn, że jego uczestników nie dotyczą żadne ograniczenia wiekowe czy zawodowe. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 15 września dwóch dowolnych, nagranych przez kandydatów utworów z repertuaru Marka Grechuty. Zgłoszenia do konkursu można składać poprzez specjalną aplikację internetową dostępną TUTAJ.

Spośród zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni dwudziestu finalistów, którzy 11 października wystąpią w finale konkursu w Krakowie. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda główna w wysokości 8 tys. zł, a na pozostałych laureatów nagrody w wysokości 5 tys. i 3 tys. zł. Laureaci wezmą także udział w Gali Finałowej Festiwalu w Krakowie 13 października. 

Pierwszy festiwal odbył się w pierwszą rocznicę śmierci Marka Grechuty. Do tej pory odbyło się pięć edycji w latach 2007-2011. W roku 2012 odbył się jedynie koncert upamiętniający artystę. Od początku funkcję dyrektora festiwalu pełni Danuta Grechuta. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Korowód im. Marka Grechuty. Partnerami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałek Województwa Małopolskiego. Honorowy patronat objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up