Modele latające - dowiedz się więcej w TVP 1 !

05/09/2013
Polscy studenci odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach nauki, także w konstruowaniu modeli latających. W programie ,,Jak to działa?" pokazujemy, na czym polega konstruowanie modeli – od pomysłu po testy prototypu. 

Dziś w każdej większej galerii handlowej znajdziemy sklep z modelami latającymi. Stają się one coraz bardziej popularne dzięki malejącym cenom i coraz większym możliwościom. O modelach latających, a właściwie o bezzałogowych statkach powietrznych, słyszymy także w kontekście ich wykorzystania przez wojsko (słynne drony). Sukcesy w konstruowaniu modeli latających mają polscy studenci, którzy od lat biorą udział w międzynarodowych zawodach organizowanych m.in. w USA. Okazuje się, że w świecie konstruktorów lotniczych świetnie radzą sobie także dziewczyny. Porozmawiamy z konstruktorkami zajmującymi się projektowaniem modeli samolotów i samochodów. 

Emisja odcinka ,,Modele latające", programu ,,Jak to działa?" w najbliższą sobotę ( 7 września ) o godzinie 10:30 na antenie TVP 1. Zapraszamy !
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up