TVP 1 przygotowuje nową serię przyrodniczą

29/08/2013
Puszcza Białowieska, Bieszczady, Poligon w Drawsku Pomorskim, stawy w Psarach - to tylko niektóre miejsca akcji nowej serii przyrodniczej, która powstaje dla TVP1. Będzie to opowieść o rozmaitych formach życia – w szczególności o roślinach i zwierzętach zagrożonych wyginięciem. 

Twórcy serii dotrą do malowniczych miejsc, porozmawiają z osobami, dla których ochrona przyrody jest profesją, pasją i pomysłem na życie. Przewodnikami po różnorodnym świecie roślin i zwierząt będą naukowcy, leśnicy, studenci oraz osoby działające na rzecz ochrony. W każdym odcinku pojawi się nawiązanie do stereotypów, które związane są z niektórymi zwierzętami. 

„ Widzowie dowiedzą się czy to prawda, że sowy nie są w stanie egzystować w ciągu dnia, czy węże naprawdę są przerażające, oślizgłe i mordercze oraz czy to wilk jest niebezpieczny dla człowieka czy raczej człowiek dla wilka” mówi Marta Kądziela współautorka scenariusza. Do udziału w programie udało się zaprosić wiele popularnych osób. Są wśród nich m.in. aktorzy i dziennikarze. „ Na razie nie zdradzamy kto będzie tropił niedźwiedzia, obrączkował bieliki czy wył wspólnie z wilkami” – mówi Radek Niziołek współautor serii. „ Zapewniamy jednak, że wszyscy spisują się znakomicie - obserwują, zadają dociekliwe pytania, mierzą się ze strachem, a bywa, że są onieśmieleni w kontakcie ze zwierzęciem, znanym dotychczas tylko ze szklanego ekranu”.

 Każdy odcinek to opowieść o innym zwierzęciu, pokazana przez pryzmat czterech pór roku. Zdjęcia zakończą się wiosną przyszłego roku, a serię TVP1 wyemituje jesienią.
inne wszystkie
dzieje się nie przegap galeria najpopularniejsze
Projekt: minds up